דליברנס

בחדר הניתוח או בתנאי שטח- הצנתר מציל החיים של דליברנס עוצר במהירות איבוד דם מאסיבי מכלי דם גדולים. סטודיו-למה התעמת עם אתגר ארגונומי מורכב כדי להגיע לתוצאה שהתקבלה- מכשיר מדויק, אינטואיטיבי וקל לתפעול

 

בזמן ניתוח קיים סיכון לפגיעה בכלי דם גדולים ובעקבות זאת לאיבוד דם מאסיבי, זהו סיבוך שעלול לגרום למוות. הטיפול במצב כזה הוא מעבר חירום לניתוח פתוח וחתירה לשליטה באיבוד הדם על ידי לחץ ישיר על האיזור. בתנאי שטח דימום מאסיבי מפציעה אחראי לכ35% ממקרי המוות שקורים לפני הגעה לבית החולים. דליברנס פיתחו צנתר חדשני רשום כפטנט הנותן מענה חירום למצבים כאלה. המכשיר מוחדר לכלי הדם הפגוע דרך הקרע שנוצר ואוטם במהירות את הפגיעה. הטכנולוגיה מורכבת מצמת ניטינול האוטמת את הקרע מתוך כלי הדם ומבלון זעיר המתנפח ואוטם את הקרע מחוץ לכלי הדם. השליטה מתבצעת בידית הצנתר אותה עיצב צוות סטודיו-למה בהתבסס על התכנון ההנדסי של דליברנס. 

חשיבותה של כל שנייה והתוצאות החמורות העלולות להיגרם מעיכוב דרשו מאיתנו לתכנן מכשיר מדויק ומוקפד, כך שמנו דגש על מספר נקודות שחייבות לבוא לביטוי ללא פשרות: השימוש חייב להיות מהיר ואינטואיטיבי, הפעולה צריכה להיות מהירה ופשוטה לביצוע. פעולת האטימה מורכבת משלוש תתי פעולות, ולכל אחת מהן נדרשנו לתכנן שליטה מהידית- זהו אתגר ארגונומי הדורש הקפדה על הנדסת אנוש וממשק משתמש מצויינים, על אחת כמה וכמה כשכל אלו יתבצעו כפי שהלקוח הגדיר- ביד אחת בלבד. חשיבותו של העיצוב התעשייתי באה בפרויקט זה לידי ביטוי בפונקציונליות יותר מאשר באסטטיקה, עובדה זו מדגישה לנו כסטודיו לעיצוב תעשייתי את הצד המהותי של המקצוע. נעשה בשיתוף עם דביר.