אקזיט מדיקל

תחום הפארמה והמיכשור הרפואי הוא תחום בולט בתעשיית היזמות בישראל, אחת החברות הפועלות בתחום היא "אקזיט מדיקל", חברה המפתחת מיכשור רפואי. אקזיט-מדיקל פנתה אלינו לניהול הפיתוח של סדרת מוצרים חדשה.

 

"ביצת היזמות" בישראל היא מקום מצויין למעצבים תעשייתיים – יוזמות ויזמויות חדשות קורמות עור וגידים מדי יום, לחברות סטרטאפ יש גישה יחסית נוחה לגופים המחפשים להשקיע כמו גם לתשתיות נוספות הנחוצות לתהליך הפיתוח, וכך – אנחנו כסטודיו לעיצוב מוצרים נמצאים במקום הנכון כדי להעניק מנסיוננו וללוות חברות צעירות בדרכן אל השוק. כמו הרבה מלקוחותינו גם אקזיט-מדיקל היא חברת סטרטאפ המפתחת מוצרים לתחום הרפואי–קוסמטי, צוות החברה פנה אלינו בבקשה שנלווה אותם עם סדרת מוצרים חדשה איתה הם מתכוונים לחדור לשוק הקוסמטיקה. בפנינו עומד תהליך ארוך שאנחנו נהנים לבצע יומיום, תהליך שמקיף בעצם את מכלול השירותים שאנחנו מעניקים משלב הרעיון ועד המוצר הסופי – מחקר ואיפיון המוצר, עיצוב המוצר, ייצור אבטיפוס, תכנון הנדסי לייצור סדרתי וניהול הייצור סדרתי, ובצמד מילים: "עיצוב תעשייתי". בעבודתינו המשותפת עם אקזיט-מדיקל שילבנו כוחות במישורים רבים, עם זאת אקזיט-מדיקל העדיפו להתמקד בפיתוח העסקי ובאספקטים נוספים ולהעניק לנו את האחריות שבניהול פיתוח המוצרים. בתהליך יצירת השפה העיצובית חיפשנו להכניס ערכים מסויימים שיבואו לידי ביטוי לעיני המשתמש, היה לנו ברור שאנחנו רוצים להעביר את המסר שבתוך המכשיר קיימת טכנולוגיה פורצת דרך. 

נעזרנו בתשובות לשאלות כמו "מי משתמש הקצה?", "מה אופן השימוש במוצר?" , "באיזו סביבה?" ושאלות רבות נוספות. במקרה שלנו המוצר יהיה בבתי חולים ובקליניקות פרטיות של רופאי עור וקוסמטיקאים, זוהי סביבה סטרילית שמובילה באופן טבעי לפיתוח שפת עיצוב פשוטה ונקייה אך עם זאת עכשווית וטרנדית. המוצר הראשון בסדרה של אקזיט הוא מוצר המטפל בפטרת ציפורניים למוצר מספר פטנטים רשומים והוא נמכר כסט של שני חלקים: בסיס סטטי שולחני , וחלק נוסף- המכשיר הנייד אותו מחזיק המטפל ואיתו הוא עובד ישירות על האיזור המטופל. ביחד עם צוות אקזיט-מדיקל השקענו הרבה אנרגיה במכשיר הנייד המכיל רכיבים אלקטרוניים, מכאניים ואופטיים בתוך גוף שנפחו הפנימי קטן ובסופו של דבר יהיה צריך להיות נוח לעבודה ממושכת. המכשיר מוזרק בהזרקת אוברמולד המשלבת בשני שלבי פעולה חומר קשיח עם חומר רך באיזור אחיזת המכשיר. מעבר לאספקטים חשובים כמו ארגונומיה, ממשק משתמש וחוויית משתמש, הדרישות והמגבלות הרבות הצריכו מצידנו כמנהלי הפרויקט לשמור על קורלציה וניהול נכון ומדויק של מהנדסי מכונות, מהנדסי אלקטרוניקה ותוכנה ובעלי מקצוע נוספים במקביל. כפי שקורה לא פעם בסביבה הכל כך תחרותית של חברות ההזנק בתחום הטכנולוגי תווכי הזמן שעמדו לרשותנו היו קצרים ודרשו שנהיה זמינים ומסורים לפרויקט ולחברת אקזיט-מדיקל.