1
1

אאוטסנס

עיצוב ופיתוח מוצר טכנולוגי הוא משימה מאתגרת, ביחד עם צוות אאוטסנס הגענו למוצר אמין, אינטואיטיבי לשימוש והכי חשוב – מציל חיים  

 

אאוטסנס היא חברה המפתחת מכשיר לזיהוי דם סמוי בצואה, סימפטום המשפיע על חשד לסרטן המעי הגס. המכשיר משתייך לעולם הבריאות – Wellness – הדומה באופיו לעולם הפיתוח של המכשור הרפואי בו אנחנו מתמחים. בנוסף לזיהוי דם מסוגל המכשיר לנתח ולייצר דוחות בריאותיים מקיפים המעידים על תפקוד איברים, תזונה ועוד.

המכשיר משתייך לעולם מוצרי ה IOT – "האינטרנט של הדברים", כך מעביר את המידע לאפליקציה תואמת שמותקנת על הטלפון הנייד של המשתמש. עיצוב ופיתוח מוצר טכנולוגי הוא משימה מאתגרת, יחד עם צוות אאוטסנס הגענו למוצר אמין, אינטואיטיבי לשימוש, והכי חשוב – מציל חיים. כמו בפרויקטים רבים גם בפרויקט זה ביצענו תכנון מכאני מלא "בבית", תכנון של מנגנונים מכאניים ואופטיים כמו גם תכנון הפלסטיקה לייצור.

בנוסף למורכבות הבסיסית הכרוכה בפיתוח מוצרים עלו בתהליך דרישות ואתגרים נוספים שדרשו שימת לב ואנרגיה; קיבוע יציב לאסלות שונות בעלות פרופורציות וממדים משתנים, אטימות למים והתקנה קלה ומהירה, שכן משתמשים רבים משתייכים לגיל השלישי.

לקבלת קיבוע אופטימלי נבחנו מספר רב של מודלים פונקציונלים במיקומים שונים על היקף האסלה ובאופני חיבור והצמדה שונים, בניהם הברגות, גומיות חיכוך ועוד. לאטימת המוצר היו על השולחן שתי אלטרנטיבות, הלחמה אולטראסונית ואטם או-רינג היקפי. אטימת מוצר בהלחמה אולטראסונית דורשת לקחת בחשבון השלכות עקרוניות כבר בשלבי התכנון הראשונים. זוויות, עגינת רכיבים פנימיים, חלוקת קליפות ועוד הן רק חלק מהאספקטים אליהם צריך להתייחס בתכנון. משהוחלט לאטום את המוצר על בסיס או-רינג בבחינת אטימות לאבטיפוס קיבלנו פידבק שממחיש אטימות באופן זהה לייצור הסדרתי.