סי-פאפ

סטודיו-למה ו"צוקרים" הפכו רעיון מרחיק לכת לחוויית שימוש חדשה- הסי-פאפ: מסיכה לטיפול בבעיות נשימה בשינה המציעה אופן חבישה ייחודי לשימוש ארוך.

 

סי-פאפ היא מסיכה המיועדת לטיפול בהפסקות נשימה בשינה. המסיכה הזעירה אוחזת בנחירי המשתמש ללא צורך ברצועת גומי או ריתמה נוספות- מה שמבדיל אותה משאר המסיכות הקיימות כיום בשוק ונותן לה אופי עדין ופחות מרתיע. השימוש במסיכה הוא יומיומי ומתרחש בסביבה הביתית, אלו שני נתונים בסיסיים שהכווינו אותנו באיפיון הראשוני. בצורה טבעית הגדרנו לעצמנו כי נשאף להגיע למוצר נעים למראה ולמגע שישתלב באופן טבעי בסביבת חדר השינה, להבדיל ממכשיר רפואי המשדר "בית חולים" וגורם למשתמש להרגיש חולה. בנוסף הגדרנו כי המסיכה חייבת להיות נוחה, ובמסגרת האפשר כמה שפחות מעיקה. המסיכה מורכבת מחלקי פלסטיק קשיחים ומחלקי סיליקון גמישים, בצד המסיכה קיים כפתור כיוון להתאמה למידות אף שונות. בבשלב ראשון חלקי הפלסטיק שהיוו את השילדה של המסיכה היו גלויים לעין והשתלבו עם הסיליקון בהרמוניות. 

התוצאה היתה טובה, אבל לא מספיק טובה. לאחר סיעור מוחות וחיפוש אחר השראה החלטנו לבדוק את האפשרות להכניס את החלקים הקשיחים פנימה כך שחלקי הסיליקון יסתירו אותם, על ידי פעולה זאת מתקבל מוצר שרובו המוחלט הנראה לעין עשוי סיליקון נעים למגע ולמראה אשר מתרחק מהמראה הטכני והנוקשה שרצינו להימנע ממנו. עכשיו כשידיות האחיזה מוסתרות בתוך הסיליקון נשאר לנו לעצב טקסטורת עיגולים יפה המרמזת על הצורך לאחוז את המסיכה באיזורים אלה. מהלך זה התקבל בברכה על ידי צוות סי-פאפ ופתח לנו את הדלת לעצב מוצר ייחודי ומרשים, זו צומת ברורה בה מתבטאת חשיבותו של המעצב התעשייתי בתהליך הפיתוח. המסיכה היא מכאנית לחלוטין, עובדה שעזרה לנו לקבל אינדיקציה ופידבק מדויקים בבחינת המודלים התלת מימדיים שייצרנו. התחכום מתבטא באופן לבישת המסיכה, בעיצוב המוצר ובפתרונות ההנדסיים שהבאנו לשולחן.