מירובוט

חשיבותו של העיצוב התעשייתי מובנת גם בשוק המוצרים לתעשייה המקצועית, כך פנתה חברת מירובוט לסטודיו-למה בבקשה לתת עיצוב הולם לטכנולוגיה המתקדמת שפיתחה.

 

תעשיית האגרו-טק בישראל היא מהמובילות בעולם בפיתוחים טכנולוגים בחקלאות. טכנולוגיות רבות שפותחו בישראל פעילות ומיושמות כבר עשרות שנים בכל העולם, מירובוט עושה דרכה בדיוק למקום זה. מירובוט מתמקדת בפיתוח זרוע רובוטית שתתוקן בעמדת החליבה ברפת ותבצע את פעולת החליבה ללא צורך בכוח אדם אנושי. המוצר יחסית זול לרכישה ולהתקנה, חוסך כוח אדם יקר שעובד שלוש משמרות ביום ובלילה, ומהווה עוד צעד במהלך לרפת חכמה מלאה. חשיבות העיצוב בימינו כבר ידועה, גם במוצרים לתעשייה המקצועית מושקעת אנרגיה רבה בעיצוב תעשייתי החל משלב הקונספט ולכל אורך התהליך עד לסיומו, כך פנתה אלינו חברת מירובוט כדי שנבנה יחד חזון ויזואלי לחדשנות הטכנולוגית של החברה. כבר בשלבים הראשונים של המחקר המעמיק שערכנו הבנו שהאתגרים שעומדים בפנינו הם רבים, בנוסף למגבלות טכניות קשות המוצר עומד בסביבה "עויינת"- המכשיר נרטב וחוטף מכות, צריך להיות בעל מידות פיזיות מינימליות ועטור חלקים נעים ואלקטרוניקה שצריך לחפות ולהגן עליה. רשימת האתגרים עוד ארוכה, תוך התייחסות לכל אלה בנינו ביחד עם צוות מירובוט את איפיון המוצר אשר יתווה לנו את המשך הדרך ויגדיר לנו הגדרות ויעזור בקבלת החלטות הקשורות באופי העיצוב ופתרונות עיצוביים לבעיות טכניות, חומריות, ועוד. המוניטין הישן שיש לענף החקלאות ולחקלאי בפרט כבר אינו בתוקף בעולם המערבי. 

לאט לאט גם באיזורים פחות מתקדמים בעולם- חקלאות בימינו היא היי-טק לכל דבר, וכך אנחנו נדרשים למצב את המוצר לו נדרשנו. המוצר הוא אמנם כלי עבודה, הוא צריך לשדר סיבולת ועמידות ולהיראות כלי עבודה מקצועי אך עם זאת להשתייך במראהו לקדמת הטכנולוגיה, וככזה להיות מעוצב למשעי ולשדר היי-טק. וזאת נקודה שכבר בתהליך איפיון המוצר הבנו שההתמודדות איתה תהיה מורכבת, על אחת כמה וכמה מעצם הידיעה מניסיוננו שזה מוצר שאנחנו לא רוצים שיראה מעוצב מדי ! כן, יש דבר כזה… גם בשלב האבטיפוס צוות סטודיו-למה עבד צמוד עם מהנדסי מירובוט על מנת להרכיב יחד את הנוסחה המנצחת. האבטיפוס עזר לנו לבחון פיזית מנגנונים וחיפויי פלסטיק, מידות ופרופורציות וכמובן את ההיתכנות של המיזם ושל המוצר. בשלב זה בחנו חומריות אידיאלית למוצר בייצור הסדרתי, כזו שתחזיק מעמד בסביבת העבודה של המוצר, אולי תיתן לנו ערכים נוספים הקשורים להיגיינה הרעה המקיפה את המוצר, לשמחתנו ושלא כבדרך כלל – במקרה זה של מירובוט נהננו ממחיר יעד למוצר הסופי אשר נתן לנו מרווח תנועה הוגן בקבלת ההחלטות בתהליך. הכימיה ועבודת הצוות המצויינות של מירובוט ושל סטודיו-למה הניבו תוצאות איכותיות שמהוות בסיס איתן להמשך פיתוח החברה. בסיס זה תורם רבות למעבר מחברת סטארט-אפ מבוקשת לחברה בוגרת, בין היתר בזכות תקציבים נוספים שהושקעו בחברה לאחר הוכחת היתכנות והמחשת הפוטנציאל הרב שהושג בעבודה קשה של הצוות המשותף.