פולוג'ן

ה"סרג'ן" הוא מכשיר רפואי שמתאפיין בצורניות עדינה ומאופקת התואמת את ערכי החברה, המוצר וסביבת השימוש בו. איפיון מדוייק וניסיון רב בתעשיית המיכשור הרפואי הכתיבו לנו את ערכי הליבה עליהם התבססנו לכל אורך התהליך.

 

פולוג'ן היא חברה המפתחת מיכשור רפואי ופתרונות לתעשיית האסטטיקה, לחברה מספר רב של טכנולוגיות חדשניות ומוכחות קלינית. אחד ממוצרי החברה הבולטים אותו עיצבנו נקרא "סרג'ן"- מכשיר רפואי לא פולשני להעלמת קמטים, חידוש העור ומתיחתו ללא ניתוח. לכל תעשייה אליה אנחנו נדרשים יש את מאפייני העיצוב המקובלים בתקופה נתונה, מאפיינים אלו מתעדכנים עם השנים וכך מכתיבים את ניראות המוצרים בשוק, כך בתעשיית הרכב, תעשיית האלקטרוניקה וגם בתעשיית המיכשור הרפואי. לאחר עשרות פרויקטים עבור לקוחות בתעשיית המיכשור הרפואי ובחינת מאפייני העיצוב וטרנדים בעבר ובהווה גיבשנו לעצמנו מספר ערכי ליבה עליהם אנחנו מתבססים בכל עיצוב מכשיר רפואי חדש. אחד הערכים המרכיבים את הדי-אנ-איי הזה הוא פשוט: על מנת לקבל מכשיר רפואי שעיצובו יהיה רלבנטי ויעמוד במבחן הזמן עליו להיות בעל קווים נקיים, פשוט ובוגר אך עם זאת עליו להתיחס להלך הרוח העתידי. ערך זה הוא אחד היסודות המרכיבים את תפיסת העיצוב במכשיר ה"סרג'ן".

ה"סרג'ן" הוא מכשיר ריצפתי המאופיין בעיצוב נקי ועדין. לידיות העבודה עיצבנו שתי תושבות עליהן הן מונחות. כל תושבת מורכבת משני חומרים המיוצרים בטכנולוגיה שנקראת "אובר-מולד"- הזרקה של שני חומרים שונים בחלק מוזרק אחד, במקרה שלנו חומר קשה וחומר רך עליו מונחות ידיות העבודה. לסרג'ן גלגלים וידית דומיננטית רחבת היקף שעיצבנו לניוד המכשיר, תוכנות אלו ביחד עם מידותיו הקטנות יחסית יוצרים מכשיר שקל לנייד מחדר לחדר. בסיס המכשיר עשוי מתכת לה עיצבנו חיפוי פלסטיק אסטטי. התוצאה הסופית אינה מעידה על האתגרים הרבים שעמדו בדרכנו בתהליך, אחד מאתגרים אלה היה לשלב יפה את שני הצינורות המאסיביים המגיעים מאחורי המכשיר אל ידיות העבודה. הידיות והתושבות גדולות, והשקענו אנרגיה רבה בבחינת נפחיות ופרופורציות מתאימות בכל איזור החלק העליון של המכשיר על מנת להגיע לתוצאה האופטימלית, ידית הניווט המשמעותית שעיצבנו תורמת ליחסים נכונים ולתוצאה הסופית הטובה. נעשה בשיתוף עם דביר.