נביעות

ה"נוביה" הוא בר מים מתקדם שהגיע למדף לאחר תהליך פיתוח מאתגר ומרתק. זהו סוג פרויקט שמדגיש לנו כסטודיו לעיצוב תעשייתי את חשיבות התפקיד בנוסף ומעבר לאמנות האסטטיקה.

 

נביעות היא חברה המפיקה ומשווקת מים מינרליים טבעיים בבקבוקים ובכדים, שחקנית מובילה בשוק מי השתייה בישראל, שוק תחרותי המורכב משני סוגים של ברי מים- בר למי ברז מסוננים ובר למים מינרליים הנשאבים מבטן האדמה. אחרי שנים שנביעות שיווקה את בר המים המוכר עם כד הפלסטיק בראשו, החליטה לפתח בר המכיל את מיכל המים בתוכו- ה"נוביה". כשהבנו את הקונספט החדש מיד הגענו למסקנה הפשוטה שהאתגר הגדול בפרויקט מורכב זה יהיה להכיל כמות מים מספקת ועדיין להישאר במימדים הגיוניים למוצר שסביבת השימוש שלו היא המטבח הביתי. בנוסף למיכל המים הניפחי מכיל המכשיר מערכות חימום וקירור, סננים, צנרות וחיווט בשפע, חיפוי כל אלה במעטפת אסטטית שתשמור על עקרונות נכונים של הנדסת אנוש, ארגונומיה וחוויית משתמש נכונה הם בדיוק האתגרים שאנחנו מעוניינים לעסוק בהם כסטודיו לעיצוב תעשייתי. תוצאות המחקר ואיפיון המוצר שלנו ליוו אותנו כל הדרך עד המוצר המוגמר, זהו בסיס חשוב לכל מוצר מצליח, משסיימנו את איפיון המוצר ניגשנו לעבודת העיצוב. 

אנחנו מאמינים בעבודה רוחבית, כך הגענו לקבוצת מיקוד המייצגת את קהל היעד עם מספר קונספטים שונים של עיצוב- חדשני ומעז יותר ופחות, צבעוניות צעקנית אל מול צבעוניות עדינה או מונוכרומטית, כך נעזרנו בתוצאות המדגם וקיבלנו נתונים אמיתיים מהשטח. הנתונים המתקבלים ממדגמים מסוג זה הם חשובים אך עדיין זכרנו להשתמש בהם באופן הנכון- לפעמים לקוח הקצה הפוטנציאלי המשתתף בקבוצת מיקוד אינו מסתכל מספיק רחוק ומעדיף את המראה המוכר ו"הנוח לעיכול" על פני החדשני והזר. תפקידנו כסטודיו לעיצוב תעשייתי הוא להביא לו את אותו משהו שהוא לא יודע שהוא רוצה…
ה"נוביה" נשלט על ידי מסך מגע צבעוני, שכולל מספר רב של פונקציות לבחירה. יש לו מגש נפתח להצבת כוסות למילוי, את מגש זה ניתן לסגור על מנת למלא בקבוקים. הדלת הקדמית נפתחת להחלפת מיכל המים עשוי הקרטון. בחלקו העליון של המכשיר עיצבנו מגש עשוי חומר סיליקוני לייבוש כוסות.
הפרויקט נעשה בשיתוף עם מנחם דביר ומיתר הנדסה.