קלנועית אפיקים

משרד העיצוב מהווה צלע מקשרת בין מחלקת ההנדסה של הלקוח, שמכתיבה את המגבלות הטכניות והדרישות ההנדסיות, לבין מחלקת השיווק שעוזרת לנו להבין מי לקוח הקצה, צרכיו, הרגליו וסביבתו

 

 ה"אפיסקוטר SE" היא קלנועית המשלבת נוחות שימוש מירבית ועיצוב רטרו שקיבל השראה מעולם אופנועי ההארלי. זהו הדגם הראשון שיוצר על ידי החברה לפני יותר מארבעים שנה, מאז ועד היום נעשו מספר מתיחות פנים קוסמטיות אך הפעם פנה אלינו הלקוח על מנת לקבל תכנון חדש יסודי ומקיף. בתחילת הפרויקט הוחלט בין היתר על הוספת בלימת זעזועים אחורית, כידון מתכוונן הכולל מגיני ידיים, תאורת לד קדמית ואחורית, גישה משופרת לתפעול טכנאי ועוד. הדגש שהושם על הנדסת האנוש וממשק המשתמש משמש נקודת מוצא ובסיס לפיתוח העיצוב לכל אורך התהליך. כמו במקרים רבים גם במקרה זה בעבודה מול "קלנועית אפיקים" מהווה משרד העיצוב צלע מקשרת בין מחלקת ההנדסה שמכתיבה את המגבלות הטכניות והדרישות ההנדסיות לבין מחלקת השיווק. מחלקת השיווק מגדירה את פרופיל לקוח הקצה, צרכיו ומגבלותיו, כמו גם את הלך הרוח העיצובי הרצוי הנדרש. ל-SE היגוי נוח ובעל רדיוס סיבוב קטן להפליא תודות למבנה ההנדסי של השלדה ולגלגל הבודד מלפנים. בנוסף למערכת שיכוך הבלמים החדשה מאחור קוטר גדול של הגלגלים תורם ל"גיהוץ" מהמורות ומעניק חווית נסיעה חלקה ויציבה.

את כל שלושת הגלגלים מחפים מגיני בוץ מתכתיים מבריקים – אלמנט אייקוני מוכר בהארלי הקלאסי. בראש המזלג הקדמי הוחלט לשים פנס כרום חשוף מתכוונן, ומאחוריו לוח המחוונים המוטמע בחיפוי הפלסטיק של ציר ההיגוי. חלקה האחורי של הקלנועית מרכז אליו מספר פונקציות ומגבלות שחיפויי הפלסטיק המעוצבים צריכים לתת להם מענה- מערכת שיכוך הזעזועים, חיבור ארגז וגגון לשלדת המתכת, גישה נוחה לטכנאי ועוד. איזור זה מורכב משני חלקי פלסטיק עיקריים- האחד מיוצר בוואקום פורמינג והשני בהזרקת פלסטיק, שניהם בצבע שחור ובגימור מט. את חיפויי האיתות התעקשנו לעצב כרצוננו ולא להשתמש במוצר מדף כדי לקבל עיצוב עכשווי בזכות מעבר נקי וחלק בין הזרקת הפלסטיק השחורה לבין זו השקופה  של האיתות. על מנת להגיע לשוק עם מוצר שלם והומוגני עוצבו כבר החל משלב הקונספטים מספר עזרים בנוסף לקלנועית עצמה: גגון, ארגז מתכת, ובנוסף הותאם ארגז פלסטיק ננעל. ארגז המתכת נוקב בדוגמה של טקסטורה נקייה המעניקה מראה ותכונות של רשת, השילוב של טקסטורה עכשווית עם טכנולוגיות הפח המסורתיות- חיתוך בשטאנץ, עירגול והלחמה- מעניק תוצאה מעניינת וייחודית.