גופר

בתהליך ארוך ומרתק ביחד עם חברת "פסקל" פיתחנו סדרת "שקיות אטומות" המבוססות על סוגר אטימה מגנטי רשום פטנט. שלושת המוצרים הראשונים בסדרה מיועדים לטלפון חכם, טאבלט ופאבלט.

 

"פסקל" היא חברה המתמחה בפתרונות סגירה ואטימה ליריעות בד ופלסטיק, חברה מוכרת ומובילה בתחומה בשוק הישראלי ובשוק הבינלאומי. כחלק מהרצון להתרחב ולהיכנס לשווקים חדשים החליטו פסקל להיכנס לעולם ה"שקיות האטומות"- שקיות המגינות על מוצרי אלקטרוניקה ומסמכים מפני מים, אבק ולכלוך. לקוח הקצה של מוצר זה הוא המטייל הממוצע שמבלה בתנאי חוץ בקמפינג, כמו גם בעלי מקצוע כגון דייגים, אנשי ים ועוד.
החידוש של פסקל הוא מרענן ומפתיע- סדרת המוצרים מבוססת על פטנט של סטריפ גמיש מוזרק המשולב עם מגנטים חזקים ביותר. בזכות כוח המגנטים הסטריפ הסוגר את המוצר שואף להיות סגור, זהו ערך מוסף קסום בחוויית המשתמש ויתרון פונקציונלי גדול לעומת המתחרים. פסקל החליטו לקרוא למוצר "גופר".
פסקל הגיעו אלינו ללא כל נסיון בעולם מוצרי הצריכה והחליטו לפנות אלינו לאחר שזיהו אצלנו יכולות גבוהות בבניית זהות עיצובית תלת מימדית חזקה ונכונה למותגים חדשים. מיד כשהתחלנו לעבוד יחד הורגשה הכימיה. החדרת מוצר חדש לשוק היא משימה לא קלה, בעבודתנו המשותפת בפיתוח המוצר התיחסנו לאספקטים של מיתוג, מיצוב, אסטרטגיית חדירה לשוק, ועוד.
משסיימנו את שלב המחקר ואיפיון המוצר וגיבשנו אסטרטגיה ולוחות זמנים הגדרנו לעצמנו מספר ערכים שילוו אותנו עד לסיום התהליך ויהיו הבסיס לכל החלטה שתתקבל בהמשך: המוצר חייב להיות אמין, משמע אטום לחלוטין. המוצר צריך להיות נוח ואינטואיטיבי לשימוש- קל לפתיחה ולהוצאה והכנסה של אביזרים.

 הערך האחרון הוא שעיצוב המוצר צריך לשדר את שני הערכים הראשונים שהגדרנו- אמין, אטום, עמיד ונוח לשימוש. לאחר מחקר מעמיק הגענו למסקנה שבשלב ראשון הכי טוב יהיה לחדור לשוק עם שלושה גדלים של מוצרים, על בסיס ממוצעים וחתכים של נתוני מכשירים קיימים גיבשנו שלושה גדלים שיתנו לנו את התשתית הנכונה לחדירה לשוק.
פיתוח מוצרים מסוג זה דורש סטודיו מנוסה לעיצוב תעשייתי בעל ניסיון עם הזרקות של חומרים גמישים והבנה מעמיקה של החומר. לכל חומר גמיש יש יתרונות וחסרונות, אחוזי התכווצות שונים לעומת חומרים קשיחים, דחייה של סוגי דבק רבים ועוד מיני "צרות" שהכרנו וידענו להמנע מהן כשניגשנו לפרויקט. זהו אמנם מוצר תלת-מימדי אך יש לו אופי דו-מימדי מובהק לכן בתהליך עיצוב המוצר שרטטנו הרבה סקיצות דו מימדיות בנוסף לעשרות מודלים תלת מימדים שעזרו לנו לבחון את המבנה והצורה של שקיות הניילון ושל הסטריפים הסוגרים. בנוסף לחומריות השונה, מורכבות המוצר באה לידי ביטוי גם בטכנולוגיות הרבות שמעורבות בתהליך, במוצר של פסקל ביחד עם המחלקה הטכנית של גופר התמודדנו עם שילוב של הזרקת סיליקון מורכבת, שילוב של מגנטים, הדבקות, למינציות, חיתוך והלחמה אולטרה-סונית של שקית הניילון עצמה, דפוס על הניילון ועוד….
הניסויים שערכנו בתנאים הסטריליים בסטודיו שלנו מספקים עד רמה מסויימת אך ממנה והלאה הדברים צריכים להיבדק בסביבת הפעולה הייעודית שלהם לכן נתנו מספר דגמים של אב טיפוס לכמה משתמשי קצה כדי לקבל פידבק אוטנטי ומדויק מהשטח. הפידבק שקיבלנו היה חיובי ומעבר למספר קטן של תיקונים נתן לנו אור ירוק להמשיך הלאה בתהליך.