מדיקלופ

העיצוב המוקפד המאפיין את הצנתר עבור חברת מדיקלופ מעיד על הבנת החברה את חשיבות העיצוב בעולם המוצרים, כך סטודיו-למה קיבל את הקרדיט, הזמן והתקציב הראויים לתהליך נכון. התוצאות בהתאם…

 

לאורך ההיסטוריה מתקדמת הטכנולוגיה בכל תחומי החיים, גם בתחום המיכשור הרפואי. כחלק מאבולוציה טבעית זו מופיעות טכנולוגיות חדשות , רכיבים אלקטרוניים ומכניים הופכים יעילים, קטנים וזולים יותר, וכך גם החומריות. התפתחות כל אלה יוצרת מצע נוח להמצאות של עוד ועוד מכשירים במגוון התעשיות בכלל ובתעשיית המיכשור הרפואי בפרט. פרוצדורות שנעשו שנים רבות על ידי רופאים ומנתחים דרשו מיומנויות גבוהות ביותר, פרוצדורות מסויימות שמקיימים היום באופן לא פולשני דרשו בעבר פעולות מורכבות ומסוכנות להשגת אותה תוצאה, כך גם פעולות שמבצעים היום יחסית בקלות לא ניתן היה לבצע בעבר הלא כל כך רחוק. הרבה מפעולות אלה מתבצעות על ידי צנתרים.
צנתר או קתטר הוא צינור חלול וגמיש, המוחדר לתוך חלק בגוף לשם איבחון או ביצוע הליך רפואי. קיימים צנתרים רבים למגוון פעולות בגוף, ברוב המקרים לצנתר מסויים יש מטרה מאוד מסויימת והוא יכול לבצע בין פעולה בודדת למספר פעולות מצומצם. 

מדיקלופ הוא צנתר מתקדם בעל יכולות ניווט גבוהות, וממשק משתמש דיגיטלי. בפעולת הניווט ולאורך הפרוצדורה ניתן להעזר במסך הנמצא בצידו העליון של המכשיר, המסך מקבל שדר ממצלמה זעירה הנמצאת בקצה הצינורית. עיקר העיסוק שלנו בתהליך הפיתוח התרכז בידית עצמה- בנוחות השימוש וארגונומיה, הנדסת אנוש ונפחים פיזיים של המכשיר, תיכנון עקרוני לאופן קבלת הזיווד את הרכיבים הפנימיים, וחומריות.
לשמחתנו צוות מדיקלופ הם חובבי עיצוב והדגישו לנו כבר בתחילת הדרך את חשיבותו של עיצוב המוצר, סטודיו-למה הוא סטודיו לעיצוב תעשייתי המשקיע אנרגיה רבה בפן האסטטי של המוצר, כך קיבלנו את הדרישה לעיצוב מוקפד בשתי ידיים ונהנו ממרווח פעולה בלוח הזמנים והתקציב על מנת לספק תוצאה טובה העומדת בקו אחד עם חזית העיצוב בעולם המיכשור הרפואי.